Hlavní navigace

Ochranu podnikové sítě před hrozbami ze sociálních sítí nabízí Watchguard přímo ve svých UTM

30. 10. 2010

Sdílet

Administrátoři si mohou vybrat, které aplikace chtějí kontrolovat, a to ze třinácti různých kategorií. Kupříkladu v kategorii instatních messangerů mohou spravovat populární IM aplikace jako QQ, Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger, Google Talk aj. Další kategorie zahrnují: Mail (HotMail, Gmail), socialní média (Facebook, MySpace), Peer-to-Peer (Gnutella, Bittorrent), Remote Access Terminals (TeamViewer, GoToMyPC), databáze (MS SQL), stahovače (Megaupload), VoIP (Skype), Streaming média (YouTube, Hulu), network management (MS Update) a aplikace rušící firewally (Ultrasurf, Avoidr).

Application Control bude dostupné pro všechny XTM série od podzimu tohoto roku za cenu od 155 dolarů za jednoroční licenci.

WatchGuard rovněž představil nové možnosti autentizace pro firewally XTM. Jejich operační systém obsahuje doplňky jako Citrix autentizace, manuální SSO autentizace, LDAP skrz SSL, ověření uživatelů přes různorodá prostředí i přes multidoménový přístup. Navíc jsou uživatelům dostupné i nové nástroje pro správu a bezpečnostní politiku.

Bezdrátová zařízení WatchGuard série XTM 2 vylepšena o funkce ověření přes 802.1X a podporují technologie EAP, EAP-TLS, EAP-TTLS a PEAP. Navíc tyto systémy umožňují detekovat falešné a nebezpečné přístupové body.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?