Hlavní navigace

Od představení iOS 6 uplynul sotva den a již se objevil první jailbreak

13. 6. 2012

Sdílet

Jeden z členů týmu iPhone Dev Blog vystupující pod přezdívkou MuscleNerd, vyvinul částečně funkční jailbreak pro novou verzi operačního systému iOS 6 z produkce Applu, jež byla představena v pondělí na konferenci WWDC 2012. Jako jailbreak je označován zásah do jádra operačního systému iOS a jeho úprava, díky níž lze získat přístup k účtu superuživatele (administrátora), instalovat nástroje a aplikace, jež nejsou Applem schváleny, a zkrátka celkově obejít omezení operačního systému, jež uživateli znemožňuje mnohé operace.

MuscleNerd na svém Twitter účtu nicméně zdůrazňuje, že není jailbreak připravený pro široké využití, neboť po jeho provedení nefungují některé služby a funkce včetně populární aplikace Cydia, již uživatelé zařízení s provedeným jailbreakem hojně využívají pro vyhledávání a instalaci softwaru.

Nutno zmínit, že se jedná o tzv. tethered jailbreak, jenž vyžaduje, aby bylo mobilní zařízení při každém restartu připojeno k počítači, na němž běží specifický nástroj určený pro uplatnění jailbreaku.

 

Zdroj: PCWorld.com RedmondPie.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?