Hlavní navigace

Office 15 budou údajně vydány v prvním čtvrtletí příštího roku

18. 4. 2012

Sdílet

Roadmapu objevil Maarten Visser, šéf společnosti Meetroo, jež je dlouhodobým partnerem Microsoftu, po kliknutí na odkaz na nizozemské mutaci webu Microsoftu. Dokument ve formátu PDF nebyl chráněn heslem. I když Visser uvedl, že většina informací z roadmapy je již veřejně známa - jako například to, že Microsoft vydá veřejnou beta verzi Office spolu s beta verzemi produktů jako SharePoint a Exchange - datum vydání finální verze balíku Office 15 zatím oficiálně potvrzeno nebylo.

Zarážející však je, že informace o vydání beta verze Office 15 se neshodují s nedávným vyjádřením Microsoftu. Zatímco P.J. Hough z divize Office minulý měsíc oznámil, že "všichni budou mít příležitost otestovat veřejnou beta verzi Office 15 v létě tohoto roku", v roadmapě je vydání bety naplánováno na přelom letošního třetího a čtvrtého čtvrtletí.

Analytici tak poukazují na fakt, jak nepříjemné je chování Microsoftu ohledně zveřejňování informací o vydání finálních verzí svých produktů pro partnery. Pro společnosti jako Meetroo je pak totiž téměř nemožné včas vyvíjet vlastní aplikace kompatibilní s novými verzemi programů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?