Hlavní navigace

Ohlédnutí za Czech FTTx fórem 2009

22. 5. 2009

Sdílet

Fórum se soustředilo zejména na oblast budování moderních vysokorychlostních sítí umožňujících nárůst kapacity současného internetu.

Konference se zúčastnilo 280 účastníků přímo v sále. Další stovky se průběžně připojovaly k přímému internetovému videopřenosu.
 
Účastníci měli možnost diskutovat o využití jednotlivých technologických prvků přímo s odborníky z firem, které se specializují na vývoj pasivních i aktivních prvků a specializovaných aplikací. Nejvíce zájmu sklidily konkrétní fttxinformace o výhodách provozu IP televize, o monitoringu provozu sítí v souvislosti s platnou legislativou.

Společnost Sloane Park, která konferenci již druhým rokem úspěšně pořádá, představila zajímavou možnost pro menší poskytovatele internetu - využití dohledového centra formou outsourcingu.

Účastníci FTTx fóra pozitivně hodnotili zejména témata konference a organizační zajištění celé akce, internetoví diváci pak profesionalitu a kvalitu přenosu.

Martin Hruška, generální ředitel Sloane Parku uvedl: „Většina obyvatel si bude muset ještě na nějakou dobu na „optiku“ vedoucí do jejich domácnosti počkat. Je však prospěšné, že odborně zaměřené firmy už dnes hledají cesty, jak celý proces urychlit. Jsme rádi, že takový postup můžeme právě FTTx fórem podpořit.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?