Hlavní navigace

Ohybatelný Samsung Galaxy X o krok blíže realitě

21. 11. 2017

Sdílet

Hmatatelný důkaz o existenci takového zařízení však doposud chyběl. Nyní to však vypadá, že se jihokorejský výrobce posunul o krok blíže jeho realizaci.

Rané verze takzvaného „projektu Valley“ nebo Galaxy X – tenhle název Samsung používal ještě předtím, než Apple zveřejnil název dnes již vydaného iPhonu X – byly na veletrzích ukazovány již několik let, nicméně podle všeho by rok 2018 mohl být tím, kdy bude vydána verze finální.

V pondělí dostalo zařízení s modelovým číslem, spojovaným s Galaxy X, SM-G888N0, svou vlastní stránku na webu podpory Samsungu, byť prázdnou. V září se stejné číslo objevilo na certifikaci korejské NRRA, která schvaluje nová zařízení na trhu. Modelové číslo SM-G888N0 dostalo certifikaci také od dalších entit, včetně Bluetooth SIG a Wi-Fi Alliance.

O samotném zařízení toho prozatím příliš známo není a není jasné ani to, kdy bychom jej mohli očekávat na trhu. Ačkoliv N0 v rámci modelového čísla naznačuje, že bude nejspíš vydáno jen v Jižní Koreji.

Ačkoliv pořád existuje určitá šance, že by modelové číslo mohlo odkazovat na úplně jiné zařízení, o kterém zatím nevíme, řekl prezident Samsungu pro mobilní zařízení Koh Dong-Jin, že společnost doufá, že v roce 2018 vydá telefon s flexibilním displejem. Existuje možnost, že bychom se jej mohli dočkat v rámci CES nebo MWC, neboť Samsung pravděpodobně nebude chtít, aby odvedlo pozornost médií a veřejnosti od jeho další chystané vlajkové lodi, Galaxy S9.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?