Hlavní navigace

Okamžitě oslovit třeba ty, co jsou v kameře, dovolí IP reproduktor od Axisu

26. 3. 2015

Sdílet

Reproduktor je vhodný pro rozšíření možností video dohledových instalací ve venkovních prostorech, jakými jsou například parkoviště, staveniště a místa s kritickými infrastrukturami a dále též veřejné prostory.

Instalace reproduktorů C3003-E je podle výrobce snadná stejně jako jejich integrace do video dohledových systémů nebo systémů využívajících IP telefonii, díky čemuž je možné přenášet hlasové oslovení z jakéhokoli místa v rámci dané sítě.

„Reproduktor AXIS C3003-E je zařízení z oblasti IoT, jež poskytuje mnohé výhody, díky tomu, že je připojené do sítě,“ říká Peter Lindström, ředitel divize nových zařízení společnosti Axis. „Můžete například tomuto reproduktoru přiřadit běžné telefonní číslo a pak jej jednoduše vytočit – a můžete daný prostor oslovit. Jeho možnosti integrace jsou prakticky neomezené.“

Reproduktor zvládá vše od přenosu signálu, jeho dekódování, zesílení až po reprodukci – to vše v jediném zařízení. Na rozdíl od mnoha analogových reproduktorů nevyžaduje připojení samostatného zesilovače nebo napojení na síťovou kameru, aby se mohl stát součástí sítě.

A protože je funkční samostatně, může být umístěn kdekoli, což umožňuje flexibilní, rozšiřitelný a cenově efektivní přístup k plánování celého systému. Reproduktor podporuje napájecí protokol Power over Ethernet (PoE) umožňující napájení přes datovou síť, pročež není potřeba řešit externí napájení. Stačí reproduktor připojit jedním síťovým kabelem a ten jej včlení přímo do systému zpracování obrazu a/nebo do telefonního systému přenosu hlasu přes datovou síť Voice over IP (VoIP).

Reproduktor nabízí vysoký akustický tlak pro zajištění srozumitelné řeči i na velkou vzdálenost. Díky pokročilému zpracování zvukového signálu umožňuje dosáhnout vysoce kvalitního akustického projevu. Inovativní funkcí je tzv. Auto Speaker Test, jenž dokáže zkontrolovat, zda je reproduktor plně funkční tím, že systému poskytne zvukovou odezvu.

V odezvě na manuální či automatickou reakci na alarmovou událost může reproduktor C3003-E přehrát předem připravený zvukový soubor. Reproduktor se dodává s přednahranými audio soubory, jako jsou hlášení pro případy neoprávněného vstupu nebo nouze, a současně si do něj uživatel může nahrát svá vlastní hlášení.

Reproduktor je snadné integrovat do systémů pro zpracování obrazu. Mezi kompatibilní software patří aplikace od společností Aimetis, Genetec, Milestone Systems a Nice Systems, a také Axis Camera Station 4.20, která bude již brzy uvedena na trh a která se zaměřuje na instalace malého a středního rozsahu.

Dále je reproduktor AXIS C3003-E možné integrovat do systémů přenosu hlasu přes datovou síť Voice over IP (VoIP) využívající protokol SIP (Session Initiation Protocol), jenž uživatelům umožňuje reproduktor „zavolat“ a promlouvat skrze něj třeba z jejich mobilních telefonů. Jelikož je reproduktor síťový produkt, lze jej selektivně adresovat, protože každý má v rámci své sítě jedinečnou IP adresu.

Doporučená cena činí 10 900 Kč Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?