Hlavní navigace

On-line zálohování vylepšil Symantec – nabízí až 90denní uchovávání verzí souborů

24. 12. 2009

Sdílet

Aktualizovaná verze dává podle provozovatele možnost sdílet dokumenty s dalšími uživateli, přenášet soubory mezi libovolnými vlastními počítači a kdykoli načíst zálohované soubory prostřednictvím libovolného webového připojení, včetně změněných souborů za dobu až 90 dní. Služba Norton Online Backup je k dispozici ve 24 jazycích.

Novinka prý zjednodušuje sdílení velkých souborů s přáteli a kolegy a přenášení dat mezi počítači v domácnosti. Uživatelé mohou vybrat a sdílet kterýkoli ze zálohovaných souborů - stačí jim k tomu webový prohlížeč a vygenerovat jedinečný odkaz pro stažení, který mohou zaslat e-mailem na libovolnou adresu. Soubory lze také snadno přenášet vzdáleně mezi všemi počítači přiřazenými ke stejnému účtu.

Cena služby činí 1299 Kč za rok. Zahrnuje úložiště online o velikosti 25 gigabajtů (GB) pro zálohování souborů až z pěti počítačů. Další úložný prostor je možno kdykoli dokoupit.

Nové funkce služby Norton Online Backup verze 2.0 dle Symantecu:

• Službu je možno využívat v počítačích se systémem Windows a Mac, podporuje operační systémy Microsoft XP, Vista, Windows 7 a Mac OS X (včetně Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“).

• Pomocí přepracovaného webového řídicího panelu mohou uživatelé odeslat e-mailem prostřednictvím odkazu pro stažení libovolný zálohovaný soubor.

• Správa verzí soborů uchovává předchozí verze zálohovaných souborů po dobu až 90 dní, takže je možno snadno načíst starší verze.

• Rozšířené hledání umožňuje uživatelům hledat zálohované soubory podle názvu, data, velikosti nebo typu souboru.

• Zálohování otevřených souborů uloží nejaktuálnější soubor i když je otevřený (důležité zejména u e-mailových souborů).

• Vymazání souborů a správa úložiště umožňuje uživatelům snadno odstranit dříve zálohované soubory a tím uvolnit místo v úložišti.

• Mezi další nové funkce patří vylepšené přenesení souborů, automatické počáteční nastavení, uživatelská nastavení a přepracované uživatelské rozhraní, které je nyní více intuitivní.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?