Hlavní navigace

Opera 10.10 uvolněna se službou Opera Unite

24. 11. 2009

Sdílet

Opera 10.10 s funkcí/službou Opera Unite

Norská vývojářská společnost Opera Software včera uvolnila novou verzi svého prohlížeče Opera 10.10. Ta opravuje řadu chyb Opery 10 vydané letos v září a především přinásí zbrusu novou službu/funkci Opera Unite, která je de facto jakýmsi osobním webovým serverem uživatele.

Opera Unite uživateli dáva možnost vytvořit si v rozhraní prohlížeče vlastní stránku a sdílet ji s kýmkoli, kdo je připojen na internet. Skrze tuto stránku může sdílet fotografie, texty a v podstatě všechny soubory ze svého počítače. Nepotřebuje k tomu ale veřejnou IP adresu, stačí vytvořit link na sdílení konkrétního souboru a poslat ho kamarádovi, který může okamžitě začít stahovat. O celou realizaci se postarají servery Opery. Na uživatelově stránce může také skupina lidí zároveň pracovat například na interaktivní tabuli. Ostatní přitom nemusí jako webový prohlížeč používat Operu 10.10.

Sluba Opera Unite může poměrně značně zkomplikovat fungování serverů jako je Úschovna.cz, které jsou založeny na posílání větších souborů mezi uživateli. Uživatel Opery 10.10 totiž nemusí nikam nic uploadovat a jedinou podmínkou je mít zapnutý počítač po dobu stahování.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?