Hlavní navigace

Opera Mini se bleskurychle šíří - má již 50 milionů uživatelů

14. 2. 2010

Sdílet

Opera Mini dobývá mobilní trh

Norská společnost Opera Software konečně našla oblast, ve které se jí podařilo získat významnou část trhu. Jde o segment internetových prohlížečů pro mobilní telefony, ve kterém v posledních měsících doslova řádí Opera Mini. Počet uživatelů mobilního prohlížeče nedávno přesáhl metu padesáti milionů uživatelů.

Meziroční nárůst uživatelů v lednu letošního roku činil neuvěřitelných 150 procent. Za tímto boomem stojí především velmi povedený obchodní model Opery, která chce vytvářet de facto stejný software prohlížeče pro stolní počítače, netbooky i nejmenší telefony. Schopnost udržet si vzhled z klasického počítače má Opera Mini díky své technologii zmenšování velikosti stahovaného webového obsahu. Právě tato až 90procentní komprese umožňuje rychlé a pohodlné brouzdání na internetu.

Čtěte také: Co přinese Opera Mini pro iPhone?

Norští vývojáři si svým skvělým vstupem na mobilní trh navíc zajistili bezproblémové přežití i v dalších letech. Podle analytiků totiž již v roce 2013 překonají mobilní telefony počítače v kategorii nejpoužívanějších zářízení k přístupu na internet.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?