Hlavní navigace

Oracle představil Javu SE 11, podporu bude mít až do roku 2026

15. 10. 2018

Sdílet

Oracle oznamil dostupnost verze Java SE 11 (JDK 11). Ta obsahuje řadu vylepšení pro zvýšení produktivity vývojářů a podporuje moderní kryptografické a internetové standardy včetně TLS 1.3 a HTTP/2.

Aktualizace Java SE 11 vychází v rámci loni oznámeného plánu uvádět nové verze platformy Java vždy v šestiměsíčním intervalu. Jde o první aktualizaci, pro kterou bude Oracle současně poskytovat speciálně dlouhou dobu podpory (Long Term Support, LTS).

JDK 11 je výsledkem intenzivní spolupráce mezi specialisty Oraclu a celosvětovou komunitou vývojářů, která probíhá v rámci projektů OpenJDK Community a JCP (Java Community Process).

Firmy mohou migrovat z Java SE 8 na verzi Java SE 11 v závislosti na svých konkrétních potřebách, přičemž Oracle jim poskytne podporu v rámci svého programu Long Term Support. Platforma JDK 11 bude ze strany společnosti Oracle podporována až do roku 2026, včetně vydávání oprav chyb a bezpečnostních aktualizací. Další verze Javy s podporou typu LTS bude vydána za tři roky.

„Model LTS umožňuje zákazníkům migrovat mezi jednotlivými verzemi Java SE se speciálně dlouhou dobou podpory podle vlastních potřeb; naopak vývojáři mohou přitom v rámci ekosystému platformy Java získávat rychle přístup k nejnovějším vylepšením,“ dodává Georges Saab, viceprezident pro vývoj softwaru v rámci divize Java Platform Group společnosti Oracle.

„Předplatné Oracle Java SE Subscription současně umožňuje zákazníkům jednoduchý přístup k pravidelně vydávaným verzím, které nabízející otestovaný a certifikovaný výkon, stabilitu a bezpečnostní aktualizace.“

Javu podle tvůrců v současnosti používá 12 milionů vývojářů. Jde prý i o první volbu při vývoji pro cloud; ke cloudu je připojeno 21 miliard zařízení, které využívají JVM (Java Virtual Machine, prostředí, v němž se aplikace v Javě spouštějí).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?