Hlavní navigace

Panasonic Lumix DMC-G10

11. 3. 2010

Sdílet

Panasonic Lumix DMC-G10

Scénu lze při fotografování či natáčení sledovat na velkém LCD displeji s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 460 000 bodů. Kromě displeje je LUMIX G10 vybaven i elektronickým hledáčkem s rozlišením 202 000 bodů. Na displeji i v hledáčku je ještě před stiskem spouště vidět, jak bude výsledná fotografie při daném nastavení fotografických parametrů a efektů vypadat. O kvalitu fotografií se stará snímač Live MOS s rozlišením 12,1 megapixelů a nový obrazový procesor Venus Engine HD II s technologií inteligentního rozlišení (Intelligent Resolution).

Režim inteligentní automatiky (iA) dokáže vyhodnotit aktuální světelné podmínky i charakter fotografované scény a podle toho zvolit vhodný motivový program i další fotografické parametry. Režim iA se aktivuje samostatným tlačítkem, takže k jeho spuštění není nutné otevírat menu.

Díky systému automatického ostření dokáže fotoaparát automaticky ostřit i na pohybující se objekty. Zásluhu na tom má především systém kontinuálního ostření, kdy stačí na objekt zaostřit jednou a pak už jej fotoaparát sleduje a automaticky přeostřuje, ať se objekt pohybuje v záběru jakýmkoli směrem. Videozáznamy ve vysokém rozlišení se ukládají ve formátu Motion JPEG. Fotoaparát je vybaven HDMI výstupem, díky němuž si lze fotografie i filmy prohlížet či promítat na televizní obrazovce s vysokým rozlišením.

Panasonic Lumix DMC-G10
Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-G10 bude v prodeji od léta. Cena přístroje dosud nebyla stanovena.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?