Hlavní navigace

Panasonic Lumix DMC-G2 - výměnné objektivy a dotykový displej

12. 3. 2010

Sdílet

Panasonic Lumix DMC-G2

 

O kvalitu fotografií se u tohoto nového fotoaparátu stará jak rozměrný snímač Live MOS standardu m4/3 s rozlišením 12,1 megapixelu, tak i nový obrazový procesor Venus Engine HD II s funkcí Inteligentního rozlišení (Intelligent Resolution). Pokud chce uživatel ostřit ručně, lze na displeji s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 460 000 bodů několikanásobně zvětšit oblast ostření. Tutéž možnost nabízí elektronický hledáček s rozlišením 1 440 000 bodů, v němž je scéna viditelná jako v optickém hledáčku běžných zrcadlovek; k tomu ovšem hledáček zobrazí snímek tak, jak  bude vypadat po pořízení, přičemž nabídne i informace o nastavených fotografických parametrech a další pomocné ukazatele jako je např. vodicí mřížka či histogram.

Panasonic Lumix DMC-G2Kromě fotografování se Panasonic DMC-G2 výborně hodí i pro natáčení videozáznamů. Záznam se ukládá ve formátu AVCHD Lite či Motion JPEG -  přístroj je navíc vybaven samostatnou spouští pro video i fotografie. Během natáčení lze tedy stiskem druhé spouště fotografovat. V obou režimech (při fotografování i natáčení) je k dispozici celá řada fotografických funkcí a možností a uživatel se tak svobodně může rozhodnout, jak bude výsledný snímek či video vypadat.

Díky volitelným adaptérům je Panasonic DMC-G2 kompatibilní nejen s objektivy řady LUMIX G, ale také se všemi objektivy pro fotoaparáty systému 4/3 a s objektivy Leica M/R. Panasonic DMC-G2 se na český trh dodává ve třech barevných variantách - v černé, červené a modré.

Doporučená maloobchodní cena zatím nebyla stanovena.


Panasonic Lumix DMC-G2

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?