Hlavní navigace

PC s Windows a podporou Androidu

29. 8. 2018

Sdílet

Stolní počítač Omen Obelisk je jedním z prvních OEM systémů, které dostanou novou řadu procesorů Nvidia GeForce RTX 20 (psali jsme zde). Kromě toho HP rozšiřuje funkci Omen Game Stream i na zařízení s operačním systémem Android, díky které se bude možné připojit a využít výkon zařízení Omen opravdu kdekoliv. A ještě před oficiálním uvedením na trh se dočkala vylepšení také sluchátka Omen Mindframe Headset – první na světě s technologií aktivního chlazení náušníků.

Omen Obelisk byl navržen především pro uživatele, kteří dávají přednost vlastnoručně sestaveným PC a o hotových sestavách by jinak neuvažovali. Téměř dvě třetiny výkonnostních hráčů si pořizují taková zařízení, která lze snadno vylepšovat. 52 % přitom volí stolní počítač, dalších 12 % pak dává před koupí u velkých OEMpřednost vlastním sestavám.

Nejzajímavější funkce:

  • Vylepšování a optimalizace: Šasi nabízí snadný přístup k veškerému hardwaru včetně obou 3,5“ disků; podporu grafických karet plné délky; a prostor pro standardní napájecí zdroj ATX.
  • Výkon a úložiště: Do hry pomůže uživatele vtáhnout grafika Nvidia GeForce RTX 2080 postavená na zcela nové architektuře Nvidia Turing. Na výběr je z 8. generace procesorů Intel Core i+ s až šesti jádry nebo až 2. generace procesorů AMD Ryzen s až osmi jádry,. Pestrý je i konfigurovatelný výběr úložišť včetně PCIe NVMe SSD, duálního řešení (SSD + HDD), trojitého řešení (SSD + 2x HDD), samostatného HDD nebo HDD+ paměti Intel Optane.
  •  Partnerství s HyperX: Jakákoliv konfigurace počítače Omen Obelisk má až 32GB paměť HyperX FURY DDR4-2666.
  • Strategické chlazení: Průduchy pro účinné odvádění tepla nahoře, dole i po stranách využívají taktického rozmístění komponent, jako je napájecí zdroj ve spodní části nebo odstranitelný spodní prachový filtr.
  • Přizpůsobitelný: Nastavte si jakoukoliv barvu programovatelného předního RGB loga nebo doplňkového osvětlení skříně u konfigurací s volitelným postranním panelem z tvrzeného skla s čirým ochranným EMI povrchem.

Omen Command Center, ústřední článek celého ekosystému Omen, nabízí mimo jiné funkci Omen Game Stream. Ta umožňuje uživatelům využívat výpočetní výkon jejich počítačů Omen i pro další zařízení s Windows 10 a hrát hry na velkoplošné TV. Ještě letos zařadí HP do této funkce i zařízení s operačním systémem Android.

Omen Command Center je předinstalovaný ve všech počítačích Omen a nabízí řadu dalších funkcí a nastavení jako Network Booster a System Vitals. U vybraných laptopů a desktopů, ale i nejnovějšího příslušenství Omen, jako jsou klávesnice Omen Sequencer Keyboard, myš Omen Reactor Mouse nebo sluchátka Omen Mindframe Headset, potom přináší další možnosti přizpůsobení a nastavení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality