Hlavní navigace

Xerox Phaser 7500 a technologie Color By Words

14. 10. 2009

Sdílet

Xerox Phaser 7500 a technologie Color By Words


S rychlostí tisku až 35 stran formátu A3 za minutu umožňuje Phaser 7500 firmám, aby si samy vytiskly dokumenty ve vysoké kvalitě, čímž jim snižuje náklady na tiskové úlohy, které dříve musely objednávat u externích dodavatelů. S funkcemi jako je automatický oboustranný tisk, tisk brožur a třídění vytváří zařízení manuály, buletiny a výkazy. Phaser 7500 rovněž pracuje s formátem papíru až SRA3 a s vysokogramážními papíry do 280 g/m2, takže se hodí i pro výrobu plakátů, brožur a vizitek.

Xerox Phaser 7500

Color by Words

Tiskárna Phaser 7500 je dále vybavena technologií pro práci s barvami s názvem Color by Words (Barva slovy). Tato technologie umožňuje pomocí popisů vytvořených z předdefinovaných slovních spojení zadat požadovanou změnu barev jakéhokoliv dokumentu. Pokud si například uživatelé vyberou z nabídky slov a příkazů, jako je „pleťové odstíny růžovější“, „modrá obloha výraznější“ nebo „zelená tráva sytější“, dojde k odpovídajícímu jemnému doladění barev, aniž by ostatní barvy byly korekcí dotčeny. Pokud je například tištěn soubor fotografií a je zvolena korekce pro pleťové barvy, budou korekcí ovlivněny pouze fotografie obsahující takové barvy. Jednotlivé popisy barevných korekcí lze kombinovat s možností určení jejich pořadí. Lze tak provést několik korekcí zároveň. Prozatím je tato technologie implementována pouze v anglickém ovladači. Ostatní funkce jsou plně zachovány v české verzi i dalších lokalizacích.

Doporučená koncová cena barevné tiskárny Phaser 7500 začíná na 57 500 Kč (bez DPH). Malé a středně velké pracovní skupiny s ní získají podporu Adobe PostScript 3, barevnost dle systému PANTONE a rozlišení 1200 x 1200 dpi. Zásobníky s kapacitou až 2100 listů umožňují méně přerušení během rozsáhlých tiskových úloh.

V závislosti na prostorových a tiskových požadavcích pracovních skupin je Phaser 7500 využitelný jako nízkoprofilová stolní tiskárna nebo ji lze nakonfigurovat jako chodbovou tiskárnu, kterou lze rozšířit o další zásobníky papíru s podporou formátu SRA3. Standardně je tiskárna vybavena 1GHz procesorem a gigabitovým Ethernetem. Phaser 7500 je v České republice dostupný od října.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?