Hlavní navigace

Philips uvádí profesionální LED monitor 235PL2ES s technologií PowerSensor pro úsporu energie

20. 2. 2011

Sdílet

PowerSensor je technologie, která pomocí infračervených signálů dokáže rozpoznat, zda je člověk skutečně u monitoru. Ve chvíli kdy se uživatel vzdálí od monitoru, automaticky redukuje jas displeje. Výsledky testů společnosti Philips ukazují, že takto mohou uživatelé ušetřit až 80 procent nákladů na energii.philips 235PL2ES

Když uživatel nesedí přímo před monitorem, jas i kontrast displeje poklesnou na 50 %, aby ušetřily elektrickou energii. Infračervené signály reagují na uživatele vzdálené od 30 do 120 centimetrů. Spotřeba tak má podle testování EnergyStar 5.0 činit v průměru 22,47 wattu.

Monitor 235PL2ES je dále vybaven základnou Super Ergo Base s výškovým nastavením 130 mm a technologií PIVOT, který umožňuje otočit celý displej do vodorovné i svislé polohy. Rozlišení displeje je 1920 x 1080 (Full HD), odezva činí 5 ms, jas 250 cd/m2 a dynamický kontrast výrobce udává 20 000 000 : 1. Monitor bohužel disponuje klasickou TFT TN obrazovkou, s čímž jsou spojena i její omezení v zobrazení a řada profesionálů bude spíše preferovat monitory s panely S-PVA či S-IPS.

Součástí modelu jsou zabudované stereo reproduktory, funkce SmartContrast automaticky analyzuje obraz a podle něj nastavuje barevný mód. SmartImage dává uživatelům možnost vybrat si preferované zobrazení, které může být jiné v případě kancelářské práce, prohlížení obrázků, sledování filmů nebo při úsporném provozu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?