Hlavní navigace

Počet zařízení připojených k internetu v Česku rychle roste

16. 12. 2015

Sdílet

Ze  studie Ericsson Mobility Report, která analyzovala používání komunikačních zařízení v rámci Evropy (v České republice, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii), vyplynulo, že smartphony hrají dominantní roli v použití internetu napříč všemi oblastmi.

Počet uživatelů, chytrých telefonů, kteří na svém zařízení nikdy nevyužili připojení k internetu, se blíží 0 %. Chytré telefony a tablety také přispívají k vyššímu využití internetu mimo domov. Procento jejich majitelů, kteří přistupují ze svého zařízení k internetu během cestování, je pětkrát větší než odpovídající procento respondentů, kteří smartphone nevlastní.

V evropských domácnostech se také objevuje čím dál víc inteligentních připojených zařízení. O připojení inteligentních zařízení v rámci domácnosti se zajímá až 67 % respondentů z České republiky a to v oblastech jako je zábava, bezpečnost nebo zdraví.  

Zvědavost a zájem o budoucí technologie je vysoká hlavně v metropolitních oblastech. Celkem 50 % obyvatel Londýna a 66 % obyvatel Moskvy má zájem o to, aby za ně domácí práce prováděli roboti.

Očekává se, že technologie zvýší i kvalitu městského života. Celkem 2 ze 3 obyvatelů Říma si přejí, aby jejich smartphone kontroloval kvalitu vody na veřejných místech.

Na 60 % uživatelů v Paříži by zase rádo v reálném čase porovnávalo spotřebu energie s dalšími domácnostmi v sousedství za účelem optimalizace spotřeby energie.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?