Hlavní navigace

Počítače s novou generací procesorů Intel Core dorazily na český trh

20. 1. 2011

Sdílet

„Na náš trh se dostaly produkty všech významných mezinárodních i lokálních výrobců počítačů. Zákazníci si tak mohou vybrat z jejich široké nabídky,“ řekl Evžen Pavlovský, regionální manažer společnosti Intel pro střední a východní Evropu, a dodává: „Integrace nové technologie Intel HD Graphics do každého 32nm jádra umožňuje významné zlepšení výkonu oproti grafice předchozí generace, a to jak pro zpracování HD médií, tak pro hraní počítačových her.“

Mezi novými funkcemi procesorů Core druhé generace, vyvíjenými pod kódovým označením Sandy Bridge, uživatelé najdou technologie označované jako Intel Insider, Intel Quick Sync Video či novou verzi displeje Intel Wireless Display (WiDi), určenou pro bezdrátový přenos obrazu, který nyní nabídne i rozlišení 1080p HD a ochranu obsahu pro ty uživatele, kteří si budou chtít promítat HD obsah z notebooku na televizor.  Pro firemní klientelu je pak důležité, že čipy nabízejí uživatelům výrazně vyšší výkon při delší životnosti baterie a zároveň umožní vyrábět tenčí, lehčí a inovativnější notebooky i desktopy. O prvních testech a benchmarcích najdete více v článku Test: Nová generace procesorů Core přináší velký nárůst výkonu.

Aby si uživatelé mohli vybrat ten správný počítač vybavený procesory Intel Core nové generace (Sandy Bridge), představila společnost Intel také široké spektrum SKU (stock-keeping unit) včetně procesorů připravených pro Intel vPro.

Intel oznámil, že celkem bude na trh uvedeno na 20 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad: mimo jiné nové procesory Intel Core i7, i5 a i3, čipové sady Intel 6 Series a adaptéry Intel Centrino Wi-Fi a WiMAX. Očekává se, že přední výrobci počítačů po celém světě v tomto roce použijí právě představené technologie Intel ve více než pěti stech modelů. Nejvyšší model Intel Core i7-2600K je dostupný od 6900 Kč s DPH a Intel Core i5-2400 již od 4100 Kč.

Systémy s procesory Sandy Bridge o čtyřech jádrech jsou k dispozici od 9. ledna, systémy o dvou jádrech budou k dispozici během února.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?