Hlavní navigace

Počítačová výstava pro školy

23. 6. 2010

Sdílet

Výstava podle svých autorů přibližuje svět počítačů v celé jeho šířce. Nezapomíná ani na čas, takže se návštěvník může seznámit s technikou od let padesátých až do dnešních dnů. K vidění jsou zástupci sálových počítačů, minipočítačů, ale také nám daleko bližších mikropočítačů, serverů či notebooků včetně jejich nejdůležitějších součástí – mikroprocesorů. Výstava instalovaná v Hradci Králové na adrese Hradecká 9 v areálu Střední školy aplikované kybernetiky se však zaobírá nejen počítači; obsahuje také periferie od klávesnic a myší až po skenery a tiskárny.

Cílovou skupinou výstavy jsou především studenti škol bez ohledu na jejich zaměření či stupeň. Je atraktivní pro celé spektrum od škol základních přes učňovské školství, odborné školy či gymnázia až po univerzity. Po slavnostním otevření 22. června se otevírá návštěvníkům od následujícího dne, tj. od středy 23. června 2010.

Výstava „Počítačová výstava pro školy“ je, jak název napovídá, zaměřená na školství. Potřeby škol jsou poněkud specifické, protože potřebují přinášet ucelený obraz o světě výpočetní techniky. Vyžaduje ukázat standardní modely i výjimky, všechny principy popisované v učebnicích apod. Výstava také není statická, některé modely je možné vidět i v provozu. Expozice je komentována průvodcem, který návštěvníky doprovází po celou dobu. Podle zaměření studentů se komentář přiměřeně upravuje po konzultaci s vyučujícími ze školy, z níž studenti pocházejí. Výstava je rovněž doplněna samostatnou přednáškou, volenou obdobně podle potřeb návštěvníků.
Zájemci ze stran škol či jiných organizovaných skupin se mohou registrovat u Patrika Veselíka na e-mailu pveselik@muzeumpocitacu.cz, a to včetně tématu přednášky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?