Hlavní navigace

Podíl iPhone na mobilním surfování klesá, Android naopak rychle roste

28. 4. 2010

Sdílet

Apple iPhone a iPod Touch jsou stále suverénně nejpoužívanějšími mobilními zařízeními pro přístup na internet. Telefony s operačním systémem Android ale rychle zvyšují svůj podíl a začínají konkurenčním výrobkům značky Apple dýchat na záda. Vyplývá to z průzkumu společnosti AdMob, která monitoruje přístupy z mobilních zařízení na více než 18 tisíc webových stránek z celého světa.

Podle výzkumu objednaného firmou Google, která vyvíjí operační systém Android, klesl v březnu celosvětový podíl iPhone a iPod Touch na mobilním přístupu k internetu z 40 na 37 procent. I přesto zůstávají zařízení Apple suverénním lídrem tohoto trhu. Android se v březnu přehoupl přes hladinu dvanácti procent, jeho podíl však nadále rychle roste. Během posledního roku je to neuvěřitelným tempem 32 procent za měsíc.

Téměř devadesát procent všech připojení k internetu prostřednictvím systému Android pocházeli ze strojů značek HTC a Motorola. Paradoxní je, že vlastní telefon Googlu Nexus One se na všech mobilních připojeních přes Android podíleli pouze dvěma procenty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?