Hlavní navigace

Podle Microsoftu hrozí s Firefoxem větší rizika než s IE 6

20. 1. 2010

Sdílet

Podle Microsoftu hrozí s Firefoxem větší rizika

Celou záležitost spustil útok čínských hackerů na internetový vyhledávač Google a emailové schránky u něj zřízené. Od té doby se objevují stále nové informace o tom, jak nebezpečné je používat internetový prohlížeč Internet Explorer 6, který běžel právě na některých počítačích zaměstnanců Google a přes který útok nejspíše proběhl. Zasaženy byly i další společnosti. Například francouzský úřad pro bezpečnost radí Internet Explorer vůbec nepoužívat, dokud Microsoft díru nezacelí.

Microsoft se pak odvolává na to, že nejjednodušším řešením, jak se problémů zbavit, je přechod na aktuální verzi Internet Explorer 8. To však působí dojmem chabé výmluvy a neschopnosti uvést věci včas do pořádku. Příslušný patch pro IE 6 by se měl objevit ještě tento týden - do té doby je tento prohlížeč otevřenou branou do počítačů, na nichž běží.

Microsoft se přitom brání i dosti nevybíravými prostředky. Cliff Evans, který je u Microsoftu zodpovědný za bezpečnost, řekl redaktorům serveru Techradar, že přechod na Firefox či jiný alternativní internetový prohlížeč uživatelům přinese těžká bezpečností rizika. Neupřesnil však jaká.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?