Hlavní navigace

Podpora Windows XP: Nizozemská vláda podepíše smlouvu s Microsoftem

7. 4. 2014

Sdílet

Web oznámil, že obě strany podepsaly smlouvu v hodnotě několika milionů eur, na základě které bude společnost i nadále podporovat systém, jehož podpora oficiálně končí právě teď v dubnu.

Podle zprávy používá počítače s Windows XP stále zhruba 34 až 40 tisíc státních zaměstnanců. Smlouva by měla zajistit pokračování podpory Windows XP až do doby, kdy budou všechny vládní počítače převedeny na nový systém, k čemuž by mělo dojít v lednu 2015.

Podobná smlouva mezi softwarovým gigantem a vládou Velké Británie zajišťuje důležité bezpečnostní aktualizace pro XP, Office 2003 a Exchange 2003 do 8. dubna 2015.

Počínaje zítřkem již Microsoft nebude podporovat Windows XP, alespoň ne pro veřejnost. Znamená to, že již nebudou pro systém k dispozici aktualizace či bezpečnostní záplaty, což znamená, že OS bude permanentně vystaven bezpečnostním hrozbám. Společnost již vyzvala uživatele XP, aby přešli na některý novější, podporovaný operační systém.

Na druhou stranu operátoři bankomatů zvažují přesun na Linux, což by jim poskytlo více kontroly nad aktualizačními cykly jak pro hardware, tak pro software. Okolo 95 procent všech bankomatů na světě dnes běží právě na Windows XP.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?