Hlavní navigace

Pokročilé hrozby dokáže odhalit novinka firmy Symantec

2. 11. 2015

Sdílet

Bezpečnostní řešení navržené speciálně proti pokročilým hrozbám oznámil Symantec. Ke sledování hrozeb prý postačuje jediná konzole, vykonání všech důležitých akcí vyžaduje pouze jediné kliknutí myši a na koncové body není nutné instalovat žádné nové agenty.

Řešení ATP koreluje podezřelé aktivity ze všech kontrolních bodů a řadí události podle jejich priority tak, aby bylo možné ihned zjistit, jaké z nich představují pro organizaci největší riziko.

Jakmile je kritická hrozba identifikovaná, lze snadno a rychle zablokovat její veškeré instance (kopie na dalších bodech, různé projevy v podnikové síti apod.).

K hlavním pokročilým hrozbám dnes patří ransomware (malware vydírající oběti), trojské koně umožňující útočníkovi vzdálený přístup, pokročilé přetrvávající hrozby (advanced persistent threats, APT) nebo útoky zero day (zneužití chyb softwaru v době, než jeho výrobce vydá opravu).

ATP obsahuje mj. technologii Cynic, což je nová technologie sandboxu, na cloudu založené simulační prostředí, které umožňuje stanovit závažnost jednotlivých hrozeb.

Součástí ATP je rovněž funkcionalita Synapse, tedy technologie fungující napříč jednotlivými kontrolními body, která analyzuje podezřelé aktivity na úrovni koncových bodů, sítí a e-mailu, přičemž opět pomáhá určit, co aktuálně představuje pro organizaci největší riziko.

Řešení bude k dispozici na konci roku 2015.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?