Hlavní navigace

Pokročilou správu disků nabídne Acronis

7. 8. 2014

Sdílet

Mezi hlavní vlastnosti programu Acronis Disk Director 12 patří správa diskových oddílů -- uživatelé mohou diskové oddíly slučovat, rozdělovat, měnit jejich velikost, kopírovat je anebo je přesouvat, a tak maximalizovat využití disku -- a to vše beze ztráty dat. Uživatelé mohou také rychle změnit strukturu svého pevného disku.

Uživatelé také mohou současně využívat pokročilé nástroje Microsoftu jako třeba Windows Preinstallation Environment 5.0, Windows Assessment nebo Deployment kit.

K dispozici je i podpora pro počítačezaložené na UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), která zajišťuje plnou funkčnost bez ohledu na typ PC, a která umožňuje přístup k Disk Directoru 12 všem uživatelům Windows.

Uživatelé mohou vytvářet bootovatelné datové nosiče (založené na Linuxu nebo na Windows PE) a bootovat do prostředí pro obnovu na počítači založeném na UEFI.

V případě selhání hardwaru nebo softwaru mohou uživatelé pomocí nástroje Recovery Expert obnovit počítač z diskového oddílu na svém pevném disku nebo si vytvořit disk, který dovede systém opět oživit.

Jde o snadno použitelný nástroj, který uživatelům umožňuje obnovit diskové svazky na disku se základní MBR, které se omylem či kvůli selhání vymazaly nebo poškodily.

Doporučená koncová cena Disk Directoru 12 je 1137 Kč včetně DPH, majitelé všech předchozích verzí mohou využít upgrade za 852 Kč včetně DPH.  Acronis Disk Director 12 Advanced, který je určen pro podnikové pracovní stanice a servery, se plánuje pro prodej ještě v tomto roce.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?