Hlavní navigace

Pozor na mail nabízející stažení Office 2010, obsahuje nebezpečný virus

21. 5. 2010

Sdílet

Na internetu se tento týden hromadně začal šířit podvodný email, který láká uživatele, aby si vyzkoušeli beta verzi Microsoft Office 2010. Po stažení a rozbalení přiloženého souboru je však počítač oběti napaden velmi nebezpečným virem, kterého je těžké se zbavit. Informovala o tom společnost BitDefender, která vyvíjí antivirové a jiné bezpečnostní programy.

Jako předmět zmíněného emailu je uvedeno "Sledujte Office 2010 beta v akci", čemuž odpovídá i obsah celé zprávy. Jsou zde totiž poměrně věrně popsány veškeré novinky a výhody nových Office od Microsoftu. Po extrémně kladné recenzi doplněnou obrázky nabízí email vyzkoušet si nový kancelářský balík. Stačí k tomu pouze stáhnout přiložený soubor z přílohy ve formátu .zip (trochu podezřelé, nemyslíte?).

Čtěte také: Facebook zasáhl extrémně nakažlivý malware, AVG hlásí již 300 000 útoků

Pokud přílohu rozbalíte, okamžitě se do vašeho počítače nabourá malware Trojan.Downloader.Delf.RUJ, který začne stahovat z internetu další viry, jež se budou pokoušet ukrást osobní data z počítače a navíc vás budou neustále otravovat vyskakujícími okny se spamem (zřejmě taktéž infikovaným).

Radíme vám proto, aby jste rozhodně přiložený soubor nestahovali a zmíněný email raději úplně ignorovali a smazali.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?