Hlavní navigace

Praha má nejlepší web ze všech evropských metropolí

22. 4. 2010

Sdílet

V letošním prestižním žebříčků internetových stránek světových metropolí, který sestavuje americký The e-Governance Institute, se umístil webový portál www.praha.eu na druhém místě. Mezi evropskými velkoměsty byl pak vůbec nejlepší.

Za skvělým výsledkem v ojedinělé soutěži nazvané Digital Governance in Municipalities Worldwide stojí podle náměstka primátora Milana Richtera především změna webového portálu města z pouhé úřední desky magistrátu na komplexní server poskytují řadu informací o hlavním městě a nabízejí mnoho interaktivních služeb. "Zatímco předchozí stránky byly jen internetovou vývěskou magistrátu a jejich funkcí bylo zpřístupnit zveřejňované informace o činnosti úřadu občanům Prahy, současný portál je hlavní elektronickou vstupní bránou k informacím a službám poskytovaným Prahou pro obyvatele města, ale i pro ty, kteří do ní přijíždějí za prací i zábavou. Důraz klademe rovněž na interaktivitu a zpřístupnění některých služeb úřadů prostřednictvím internetu. Občané tak ušetří čas za cesty k přepážkám," komentuje Richter změnu pražského portálu v tiskové zprávě.

Změny se neprojevily jen ziskem zmíněného ocenění, ale i zvýšením návštěvnosti. Každý měsíc nyní zabrouzdá na pražský portál téměř 600 tisíc uživatelů.

Hodnocení „Digital Governance in Municipalities Worldwide“ je jediné svého druhu, které nehodnotí webové stránky měst subjektivně podle jejich designu, nýbrž na základě objektivních kritérií. The E-Governance Institute, který je součástí prestižní Rutgers University v Newarku (USA), provádí ve spolupráci s Division for Public Administration and Development Management Organizace spojených národů hodnocení internetových stránek světových metropolí každé dva roky již od roku 2003. V roce 2005 Praha obsadila 14. místo a ve 2007 15. místo. V právě zveřejněném žebříčku Praha kromě druhého místa získala i jedno prvenství – oproti roku 2007 udělala ze všech hodnocených měst největší pokrok.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?