Hlavní navigace

Představitel Nintenda pochybuje o virtuální realitě

4. 7. 2016

Sdílet

Vysoce postavený představitel japonské firmy Šigeru Mijamoto při výročním setkání akcionářů ohledně aktuálního boomu vyjádřil své pochyby. Podle něj sice virtuální realitu přímo ve firmě řešili, ale hlavně z toho hlediska, jak zapadá do portfolia produktů určených k dlouhodobému využití a jaký mohou mít rodiče pocit z toho, když si jejich děti nasazují náhlavní soupravy.

Zvláštní pozornost si zasluhuje právě tato druhá zmíněná obava, neboť velká část „publika“ Nintenda jsou právě děti.

Jak podotýká Wall Street Journal, je virtuální realita v jejím současném provedení vhodná pro krátká časová údobí, a to kvůli přidruženým zdravotním problémm, jako jsou nutkání ke zvracení či bolesti hlavy.

Dalším poblémem je podle Mijamota sdílení. Jak například virtuální realita ovlivní hru více hráčů či ty, kteří se raději jen dívají? Jak ukázala rostoucí popularita služeb, jako je Twitch, právě sledování průběhu hry „třetími stranami“ je mezi lidmi stále oblíbenější.

Vzhledem k těmto komentářům je poměrně logické předpokládat, že chystaná herní konzole Nintenda NX virtuální realitu podporovat nebude. Minimálně při svém uvedení. Podle analytika Serkana Tota nebude NX konzolí zaměřenou na virtuální realitu už z toho důvodu, že se Nintendo zaměřuje na masový trh a virtuální realitě zkrátka bude nástup do mainstreamu nějakou dobu ještě trvat.

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?