Hlavní navigace

Překvapivý výsledek statistik: Celosvětové dodávky počítačů začínají opět růst

19. 10. 2009

Sdílet

Gartner přináší překvapivé statistiky

V posledním roce výroba počítačů poměrně značně klesala a pokračování tohoto trendu se předpovídalo i pro třetí čtvrtletí letošního roku. Gartner, společnost zaměřená na průzkum a analýzu počítačového trhu, odhadovala, že výroba ve třetím čtvrtletí 2009 bude o 5,6 procenta nižší než ve stejném období minulého roku. Pesimistické předpovědi se ale nenaplnily a dodávky počítačů se dokonce meziročně zvýšily, přestože jen o půl procenta. Celkově se tak od července do září prodalo 80,9 miliónů počítačů.

"Jsou to velmi dobré výsledky, především pak, pokud si uvědomíme, že jsou dodávky počítačů srovnávány s velmi silným třetím čtvrtletím roku 2008," řekl Mikako Kitagawa, hlavní analytik společnosti Gartner. "Kromě toho, pokud srovnáme druhé a třetí čtvrtletí letošního roku, dodávky počítačů se zvýšily o celých 18 %, což představuje historicky nejvyšší sezónní růst mezi druhým a třetím čtvrtletím," dodává Kitagawa.

"Trh s počítači táhnou především levné netbooky, díky kterým se ukazatel prodaných kusů natolik zvýšil," vysvětluje nárůst přední analytik firmy Gartner.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?