Hlavní navigace

Procesor iPadu by mohl zrychlit také iPhone

31. 1. 2010

Sdílet

Analytici: iPhone by mohl dostat procesor iPadu

V obrovském medíálním humbuku okolo tabletu iPad, který Steve Jobs představil tento týden v San Francisku, poněkud zapadla informace o jeho procesoru A4, jenž byl vyvíjen samotným Applem. Nový čip je podle analytiků postavený na jádře Arm, které je základem pro většinu procesorů inteligentních mobilních telefonů. Při představení iPadu však Apple odmítl specifikovat svůj čip a pouze uvedl, že kmitá na frekvenci 1 GHz, díky úsporném provozu dá iPadu až 10hodinovou výdrž a společně s grafickým čipem je schopen umožnit uživatelům přehrávání videa ve vysokém rozlišení 720p.

Čtěte také: Kdo si koupí iPad?

Přestože se o použitém procesoru doposud mnoho neví, řada počítačových analytiků si myslí, že nová modifikace čipu Arm by mohla být využita i v zařízeních iPhone, které by pak mohly pracovat výrazně rychleji než doposud. Tyto doměnky podporuje i fakt, že iPhone a iPad jsou si podobny jak hardwarovou stavbou, tak i softwarovou výbavou. "Není zde žádný důvod, proč by čip s tímto typem vlastností neměl být použít také v iPhonu," uvedl Nathan Brookwood, hlavní analytik firmy Insight 64.

Nový čip by nemusel být navíc použit pouze v zařízeních iPhone, ale také v počítačích Mac. V něch by měl funkci přídavného procesoru, který by pomohl k rychlejšímu bootování systému a okamžitému přístupu na internet.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?