Hlavní navigace

Intel představuje novou řadu Core vPro

8. 2. 2010

Sdílet

Intel představuje novou řadu Core vPro


Platforma postavená na rodině procesorů Intel Core vPro pro rok 2010 zahrnuje novou čipovou sadu Intel Q57 Express, nové síťové zařízení Intel 82577LM Gigabit pro notebooky a Intel 82578DM pro stolní počítače. Nové počítače s Intel Core vPro pro rok 2010 aktuálně uvádějí na trh všichni významní výrobci včetně značek Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo či Toshiba. Kromě toho výrobci softwaru vyvíjejí řešení pro malé a středně velké firmy (SMB). A společnosti jako Bomgar, Kaseya, LANDesk, Level Platforms, LogMeIn, Microsoft, RealVNC, Spiceworks, Symantec a WinZip budou podporovat tyto funkce v nově chystaných produktech. Poskytovatelé IT služeb včetně společností AT&T Tech Support 360 a PlumChoice plánují zabudovat funkce nové technologie Intel Core vPro do své nabídky pro malé a středně velké podniky.

Procesory jsou postaveny na mikroarchitektuře Intel Nehalem a jsou vyráběny 32nanometrovým procesem. Intel integroval do procesorů vůbec poprvé grafiku s vysokým rozlišením a rovněž je osadil druhou generací tranzistorů High-K Metal Gate, které dle výrobce přispívají k vyšší rychlosti a zlepšují životnost baterie.

Procesory Intel Core i7 a i5 pro rok 2010 jsou vybaveny technologiemi Intel Turbo Boost a Intel Hyper-Threading. Technologie Intel Turbo Boost automaticky upravuje rychlost procesoru, jakmile zaregistruje nějakou změnu pracovního zatížení – například zrychluje při souběžném provozu několika aplikací nebo při sledování videa. Naopak dokáže snížit výkon, když si uživatel odskočí pro kávu a na počítači běží pouze aplikace na pozadí.

K vysokému výkonu a energetické efektivitě procesorů přispívá technologie Intel Hyper-Threading, která propojuje jednotlivá procesorová jádra „vlákny“, umožňujícími rychlejší zpracování instrukcí paralelně.

Technologie Intel Anti-Theft, kterou jsou nové procesory rodiny Intel vPro vybaveny, představuje frustraci pro zloděje dat, neboť automaticky zablokuje přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. Nová technologie Intel Anti-Theft verze 2.0 (Intel AT 2.0) umožňuje šifrovacím řešením odepřít přístup ke kryptografickým klíčům hardwarovými prostředky a znemožnit přístup k datům. Rovněž usnadňuje reaktivaci počítače, jakmile se opět dostane do správných rukou. Dále je možné nastavit zprávu, jež se objeví při náběhu operačního systému deaktivovaného počítače a je určena těm, kdo se do počítače budou pokoušet získat přístup. Technologii Intel AT 2.0 bude podporovat řada výrobců, například Fujitsu, HP, Lenovo a Panasonic, dále též bezpečnostní společnosti typu Absolute Software, PGP, Phoenix a WinMagic.

S procesory Intel Core i5 a i7 vPro spolupracuje nové dálkové ovládání Intel Keyboard-Video-Mouse (KVM Remote Control). Je propojeno s integrovanou grafickou kartou, takže IT administrátoři se zbaví nekonečného dotazování uživatelů „A co na obrazovce vidíte?“. Místo toho se jim displej uživatele zobrazí stejně jako uživatelům a budou mít nad počítačem plnou kontrolu, a to i v případě, že operační systém nebude aktivní.

Vzhledem k tomu, že u profesionálních počítačů je stále častější šifrování dat, vybavil Intel své nové procesory funkcemi, které se dokážou vyhnout snížení produktivity práce. Přímo do hardwaru byly začleněny nové instrukce pro standard pokročilého šifrování (Advanced Encryption Standard), které urychlují šifrování a následné dešifrování.

Nové procesory jsou vybaveny technologií Intel Remote Encryption Management. Ta umožňuje IT pracovníkům vzdáleně spravovat počítače se zašifrovanými pevnými disky, bezpečněji tyto disky otevírat a zpřístupnit  schopnosti nabízené technologií Intel vPro. Další zajímavou funkcí je PC Alarm Clock, která dokáže počítač v předem nastavený čas „probudit“ a ten si pak sám provede údržbu, bezpečnostní úkony a další úkoly.

OEM a výrobci počítačů, a to včetně společností ASI, Equus nebo Seneca Data, začali na trh uvádět notebooky pro malé a střední firmy postavené na procesorech rodiny Intel Core pro rok 2010 a dalších částech dodávaných společností Intel. Rozsáhlá škála notebooků, podporovaná programem Spring Peak, je vyvíjena výrobci jako Gigabyte a Pegatron, přičemž tyto notebooky jsou prodávány distribučním kanálem společnosti Intel. Platforma Spring Peak nabízí zajímavý design, dockovací stanici, 15,6palcový displej a podporu technologie Intel Anti-Theft.

Intel uvedl na trh novou platformu pro pracovní stanice postavenou na procesoru Intel Core i5 a čipové sadě Intel 3450. Platforma je zaměřena na uživatele z řad malých a středně velkých firem a rovněž na firemní uživatele, kteří pracují s digitálním obsahem nebo CAD aplikacemi. Platforma využívá nové HD grafiky a byla certifikována pro použití na aplikacích společností ADOBE, Autodesk a dalších. Pracovní stanice založené na platformě představí partneři distribuční sítě Intelu včetně společností Fujitsu, HP, Lenovo a NEC.

Nové procesory Intel Core i5 a Core i7 disponují vedle rychlosti i bezdrátovým výkonem. Intel totiž představil dva nové 802.11n WLAN adaptéry, které jsou nabízeny pod typovými označeními Intel Centrino Ultimate-N 6300 a Intel Centrino Advanced-N 6200. Adaptéry nabízejí multi-stream funkce ve standardu 802.11n, dvoupásmovou podporu, konzistentní pokrytí a vyšší rychlost (model 6300 až 450Mpbs, model 6200 300 Mbps). Intel rovněž představil adaptér Intel Centrino Advanced-N+WiMAX 6250, který nabídne až 20Mbps WiMAX a pokročilou 802.11abgn (až 300 Mbps) WiFi pro maximální pokrytí. Všechny tři adaptéry podporují technologii Intel vPro.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?