Hlavní navigace

Projekt Student to Business startuje i v České republice

4. 2. 2010

Sdílet

Projekt Student to Business startuje i v České republice


Česká republika se stává již osmnáctou zemí na světě, ve které Microsoft spouští projekt Student to Business. Cílem je propojit výuku s praxí a seznámit studenty již v průběhu studia s aktuálními potřebami dnešních zaměstnavatelů. Díky databázi studentů a firem tak společnosti mohou hledat vhodného kandidáta pro plánovaný projekt nebo práci na částečný úvazek. Studenti recipročně získají kontakt na firmu, která v dané oblasti nabízí podporu při přípravě diplomové práce, oponenturu nebo například stínování manažerů.

Studenti všech oborů se tak díky kontaktům na firmy mohou začít připravovat na svou budoucí kariéru již od prvního ročníku na vysoké škole a rozvíjet požadované dovednosti v průběhu celého studia. Partnerské firmy mohou naopak využít myšlenek a nápadů, se kterými studenti přichází, a díky průběžné spolupráci také snížit náklady na zaškolení čerstvého absolventa, které mohou dosáhnout až stovek tisíc.

Studentům, kteří chtějí využít výhod projektu Student to Business, stačí zadat svůj profil na webových stránkách www.s2bp.cz. Zájemci z řad firem naleznou více informací v sekci Partneři na http://www.s2bp.cz/Partners.aspx.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?