Hlavní navigace

Protipirátská organizace BSA v ČR má už 28 členů

16. 10. 2009

Sdílet

Doposud byla společnost McAfee aktivním členem BSA pouze v tichomořské části Asie a v Jižní a Severní Americe. Své zkušenosti z těchto regionů teď hodlá McAfee zúročit i v Česku. V Česku se podle poslední studie BSA užívá nelegálně 38 procent softwaru, a ztráty softwarových firem tak v důsledku přesáhly zhruba 3,3 miliardy korun.

Tuzemská pobočka BSA nyní sdružuje 28 členů z různých oblastí softwarového odvětví. K tuzemským členům BSA patří společnosti Adobe, Altium, Apple, Attachmate, Autodesk, Bentley Systems, Corel, Dassault Systemes SolidWorks Corporation, DBA Lab S.p.A., Embarcadero, Famatech, FrontRange Solutions, Mamut, Materialise Software, McAfee, Microsoft, Minitab, NedGraphics, O&O Software, Ringler-Informatik, Rosetta Stone, Scalable Software, SGS, Siemens, Staff & Line, Symantec, Tekla a společnost The MathWorks.

Celosvětově nyní BSA zastupuje 89 softwarových společností, přičemž všechny mají společný cíl: boj proti nelegálnímu užívání softwaru. „Vzhledem k tomu, že se v Česku nyní užívá 38 % softwaru nelegálně, stále máme co dělat,“ řekl Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA. „Vítáme společnost McAfee mezi tuzemskými členy. S rostoucím počtem nových členů doufáme, že se nám podaří dále snížit tuzemskou míru pirátství,“ dodal Jan Hlaváč.

Cílem protipirátských snah BSA je přimět firmy i domácnosti k dodržování licenčních podmínek k softwaru. „Kromě vzdělávací činnosti zaměřené na rizika spojená s pirátstvím se BSA zaměřuje i na vymáhání práva prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení. BSA své protipirátské aktivity směruje zejména na firmy,“ uvedl Hlaváč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?