Hlavní navigace

Průlom: Internet Explorer používá v Česku již méně než polovina uživatelů

1. 4. 2010

Sdílet

Podíl Internet Exploreru v České republice klesl pod 50 procent

Historický milník českého trhu internetových prohlížečů byl pokořen během února, kdy podíl Internet Exploreru klesl až na 49,3 procenta. Na začátku letošního roku tak vůbec poprvé browser Microsoftu používala méně než polovina uživatelů v Česku. Vyplývá to ze statistik serveru Navrcholu.cz.

Nejoblíbenější verzí Internet Exploreru je jeho nová osmá řada, kterou využívá 25,3 procenta českých uživatelů. Velkou oblibu si však drží i starší Internet Explorer 7 a 6. Poslední jmenovaný je však velmi zastaralý a řada velkých internetových společností již jeho používání nepodporuje (např. Google). "Internet Explorer 6.0 si dnes drží podíl kolem deseti procent, což ale komplikuje práci web developerům. Tento prohlížeč trpí s ohledem na dobu, kdy vznikl, řadou technických omezení, která ztěžují vývoj a používání moderních webových stránek a aplikací," vysvětlil nedostatky prohlížeče technický ředitel společnosti Internet Info Tomáš Krause.

Druhým nejpoužívanějším prohlížečem v České republice je Mozilla Firefox s podílem okolo 37 procent. Třetí je pak Opera s 6,4 procenty, na její záda se ale rychle dotahuje Google Chrome, nejnovější velký hráč na trhu internetových prohlížečů. Jeho podíl vzrostl za tři měsíce ze 3,3 na 4,7 procenta.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?