Hlavní navigace

První 4K2K monitor na světě vybavený portem HDMI 2.0

10. 12. 2014

Sdílet

Acer uvedl na trh monitor S277HK, který nabízí 4K2K Ultra HD obraz, bezrámový design, superrychlé připojení HDMI 2.0 a reproduktory s DTS zvukem. Navíc je nejen prvním 4K2K monitorem na světě s bezrámovou konstrukcí, ale také prvním 4K2K monitorem s rozhraním HDMI 2.0.

Umístění dvou monitorů S277HK vedle sebe představuje multimonitorové řešení, které s bezrámovou konstrukcí nabídne téměř nepřerušený jednolitý obraz. Displej monitoru S277HK disponuje 178° širokým horizontálním i vertikálním pozorovacím úhlem. A co více, může se pochlubit rozlišením 4K2K Ultra HD (3 840 × 2 160 px), které přináší čtyřikrát ostřejší obraz než u běžného 1080p Full HD displeje.

Rozhraní HDMI 2.0 zvyšuje propustnost až na 18 Gb/s, díky čemuž lze přenášet 4K obraz s frekvencí 60 Hz. Proto je plynulejší a obejde se bez trhání.

Monitor je z hliníkové slitiny, asymetricky umístěný , pod displejem se nachází hliníkový přední rámeček s vlasovými linkami a matně stříbrný středový rám. Mezi ergonomické funkce patří možnost náklonu v rozmezí od -5° do 15° směrem dozadu, aby byl zajištěn kolmý úhel pohledu k povrchu obrazovky.

Aby vyšel Acer vstříc uživatelům, kteří potřebují na svém monitoru pracovat po dlouhou dobu, je S227HK vybaven technologiemi Acer EyeProtect. Ty snižují namáhání očí a poskytují pohodlnější zážitek ze sledování obrazu. Součástí je technologie Flicker-less, která pomáhá odstranit blikání obrazu, a filtr redukující expozici do modrého světla, které může potenciálně způsobit dlouhodobé poškození zraku.

Monitor rovněž nabízí technologii Low Dimming, která umožňuje při nastavit nízké úrovní okolního osvětlení jas displeje až na 15 % a technologii ComfyView pro snížení odrazů způsobených externími zdroji světla.

S277HK bude k dispozici od prosince 2014 za cenu 19 990 korun s daní. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?