Hlavní navigace

První smartphony Nokia Lumia s Windows Phone budou v ČR dostupné od února

11. 1. 2012

Sdílet

Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 budou v Česku v prodeji od 1. února 2012 za orientační maloobchodní cenu 12 490 Kč (Nokia Lumia 800) a 7 990 Kč (Nokia Lumia 710). Společnost Nokia se poprvé v historii rozhodla podpořit v první vlně pouze omezený počet partnerů, kteří budou tyto přístroje prodávat. Kromě značkových obchodů Nokia v Praze (Palác Flora, OC Smíchov) a Brně (OC Olympia) najdete přístroje u všech tří mobilních operátorů (Telefónica Czech Republic, T-Mobile, Vodafone), ve všech obchodech Electro World a v internetovém obchodě Alza.cz.

Oba smartphony Lumia využívají platformu Windows Phone (nejaktuálnější verze 7.5 Mango) od společnosti Microsoft, která je údajně navržena pro uživatele s aktivním online sociálním životem. Nabízí okamžitý přístup k sociálním sítím, sdílení fotografií nebo bezplatnou turn-by-turn navigaci Nokia Drive.

Kdo chce již nyní vyzkoušet, jak se nové telefony budou ovládat, může navštívit stránku www.nokia.cz nebo www.facebook.com/nokia.cz. Zde jsou k dispozici nejen podrobné informace o telefonech a operačním systému, ukázková videa a popis technologií, ale především zde všichni najdou demoverzi, ve které si mohou vyzkoušet, jak vypadá ovládání nového operačního systému Windows Phone právě na smartphonech Nokia, a to včetně načtení svých kontaktů ze sociálních sítí. Na Facebooku je navíc k dispozici také přehled názorů ze sociálních sítí a hodnocení ze strany médií.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?