Hlavní navigace

PuzzlePhone využije moduly ze starých smartphonů na stavbu superpočítačů

28. 1. 2015

Sdílet

Háček je však v tom, že když konkrétní modul (morálně) zastará (může jít například o CPU), můžete jej jednoduše vyměnit za modul novější. Co se ale stane se všemi těmi moduly, které už nikdo nechce? Jistě, už nejsou nejrychlejší, ale stále fungují dobře, tak proč je vyhazovat?

Společnost Circular Devices, která stojí za PuzzlePhone, přišla s chytrým nápadem. Ve chvíli, kdy uživatel jejich smartphonu vyměňuje procesor, může být vyměněný modul opětovně využit pro pohánění škálovatelného počítačového klastru nazvaného PuzzleCluster.

PuzzlePhone

Jinými slovy, Circular Logic chce nakombinovat výkon mnoha starších CPU modulů pro stavbu plně funkčního superpočítače. Konečný výsledek se samozřejmě nebude moci rovnat s „pravými“ superpočítači, mohl by však naplnit potřeby domácích uživatelů či dokonce malých a středně velkých podniků.

K možnostem využití by pak mohl patřit výzkum a analýza dat či domácí cloudové služby. Pozitivní externalitou je omezení tzv. e-waste, tedy elektronického odpadu, plnícího skládky na celém světě.

První verze PuzzleClusteru budou obsahovat zdroj energie, interní možnosti konektivity pro CPU moduly, podporu základních periférií a externí konektivitu. K dispozici budou dokonce sloty pro starší bateriové moduly, které mohou být využity jako integrované UPS.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?