Hlavní navigace

Návštěvnost českého internetu v srpnu výrazně vzrostla

30. 9. 2010

Sdílet

Internetové servery zapojené do projektu NetMonitor v srpnu navštívilo 5,54 milionu uživatelů z ČR. Uživatelé v průměru strávili surfováním 24 hodin a 52 minut. Jedná se o zatím nejvyšší srpnovou návštěvnost od počátku projektu (2005).

Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené v projektu NetMonitor v srpnu 2010 navštívilo 5,54 milionu reálných uživatelů (RU) z ČR. Meziměsíčně návštěvnost rekordně vzrostla o 9,3 %. I přes očekávaný pokles návštěvnost zaznamenala rekordní nárůst a dosáhla nejvyšších srpnových hodnot v historii měření návštěvnosti v rámci projektu.

Internetoví uživatelé strávili v srpnu 2010 na internetu v průměru 24 hodin a 52 minut, během nichž si zobrazili 6,36 miliardy webových stránek. Oproti červenci byli reální uživatelé v srpnu aktivnější. Na českém internetu strávili o 1,6 minuty méně, přičemž zobrazili o 8,3 % stránek více.

Na nárůstu srpnových statistik návštěvnosti se podle výsledků zprávy výrazněji podepsaly poslední dva dny prázdnin. Lidé, kteří se vrátili z dovolených do neděle 29. 8. 2010,  „doháněli“ v dalších dvou pracovních dnech informační mezeru surfováním na internetu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?