Hlavní navigace

Řešení optimalizované propustnosti WAN pro cloudy i virtuální desktopy nabízí Cisco

31. 10. 2011

Sdílet

Novinka je přizpůsobena pro tak náročné aplikace, jako jsou virtuální desktopy, cloudové služby či videokomunikace ve vysokém (HD) rozlišení.

Díky optimalizaci nové generace WAAS je podle zástupců firmy Cisco ve srovnání s předchozí generací možné dosáhnout až pětkrát vyšší propustnosti při zachování stávající kvality a obsloužit až trojnásobek současně připojených uživatelů –.

V rámci virtuálních desktopů tak s WAAS může stávající serverová instance například streamovat 400 HD videozáznamů pro až 150 000 současně připojených uživatelů či redukovat čas potřebný ke stažení konkrétního souboru (testováno se souborem typu PowerPoint) z třiceti na jednu sekundu.

Nová generace WAAS tak umožňuje zachovat stávající síťovou infrastrukturu a zvýšit její propustnost, aby vyhovovala moderním aplikacím. Díky optimalizaci není nutná další investice do infrastruktury, navyšování konektivity ani zásadní změny ve stávající architektuře, což přináší značné úspory na TCO dosahující až 66 %.

Značná redukce datové náročnosti je možná díky inovacím v řídícím software Cisco WAAS v4.4, který nyní podporuje technologii context-aware DRE (data redundancy elimination). Tato technologie zajišťuje odstranění redundantních dat v závislosti na obsahu přenášené komunikace, nepracuje tedy pouze s klasickou kompresí, jako ostatní optimalizační technologie, ale inteligentně vyhodnocuje přenášená data dle jejich obsahu a cíle (koncového zařízení). Odebráním nadbytečných dat je možné zdvojnásobit efektivní propustnost sítě bez negativního vlivu na kvalitu přenosu.

Novinky v produktové řadě pro WAAS jsou k dispozici jak v konfiguraci pro datová centra, tak i pro nasazení v pobočkách. Produkty Cisco 294, 594 a 694 umožňují nasadit na pobočce až osm nezávislých virtuálních služeb, jako jsou virtuální desktopy (VDI), videokonference či Windows on WAAS. Pro náročnější provozy či datová centra jsou k dispozici zařízení Cisco 694, 7541, 7571 a 8541.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?