Hlavní navigace

Řešení pro správu mobilů - MDM - představil už i Citrix

21. 2. 2013

Sdílet

XenMobile MDM představujekomplexní nástroje pro správu mobility, který umožní nastavení i zabezpečení firemních zařízení i těch vlastněných zaměstnanci. Přímou součástí novinky je podpora adresářů MS Active Directory a systém správy veřejných klíčů, stejně jako nástroje pro zabezpečení informací a správu událostí.

Díky tomu mohou uživatelé například samoobslužně přihlašovat do infrastruktury svá vlastní zařízení, IT oddělení zase může automaticky nastavit konfiguraci i aplikace pro širokou skupinu přístrojů nebo může vytvořit blacklist (či whitelist) mobilních programů, chránit se před neprověřenými zařízeními či eliminovat  zařízení, které jejich uživatelé ohlásí jako ztracené, ukradené nebo zničené.

Kromě XenMobile MDM nabízí Citrix také řešení Mobile Solutions Bundle pro správu podnikové mobility (Enterprise Mobility Management). To zahrnuje produkty XenMobile MDM i CloudGateway, které vylepšují správu mobilů v podnikové infrastruktuře.  

Mobile Solutions Bundle poskytuje pokročilé nástroje MDM pro správu založenou na rolích, dále zabezpečený e-mail, prohlížeč i aplikace na sdílení dokumentů, kontejnery pro mobilní aplikace centralizující IT management i jejich zabezpečení, ať se jedná o vlastní podnikové aplikace nebo aplikace vytvořené externími vývojáři.

Součástí řešení je i firemní obchod s aplikacemi poskytující uživatelům jedno místo pro přístup ke všem jejich mobilním, webovým, SaaS a Windows aplikacím spouštěným na jakémkoliv zařízení  také správa identity, centrální přihlášení a kontrola přístupu založená na scénářích, které prý zásadně zjednodušují požadavky na samotné uživatele.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?