Hlavní navigace

Řešení unified communications jako cloudovou službu začal nabízet Siemens

12. 3. 2011

Sdílet

Aplikace jsou podle ní navrženy tak, aby byly uživatelsky co nejsnáze ovladatelné a snadno se integrovaly do firemních procesů. Zákazníci prý rovněž ocení flexibilní varianty implementace a odběru cloudových služeb.

OCS je založena na funkcionalitě aplikací OpenScape Voice, OpenScape UC či OpenScape Web Collaboration. Součástí sady je standardní nabídka předdefinovaných služeb a možností, díky níž mohou obchodní partneři a jejich zákazníci snadno a rychle implementovat individualizované cloudové služby a následně provádět úpravy a rozšíření podle svých aktuálních potřeb. Tímto způsobem se prý omezí rizika i náklady spojované se zaváděním systémů sjednocené komunikace a spolupráce.

„OpenScape Cloud Services představují další logický krok k otevřeným, softwarově koncipovaným systémům firemní komunikace," říká Chris Hummel, marketingový ředitel Siemens Enterprise Communications. „S tímto řešením se již firmy nebudou muset složitě rozhodovat mezi jednoduchostí a nákladovou efektivitou nebo spolehlivostí a komplexním špičkovým řešením sjednocené komunikace a spolupráce."

 

OpenScape Cloud Solutions zahrnuje podle výrobce:

  • OpenScape Cloud Services, dostupné výhradně u obchodních partnerů, jsou založeny na komunikačních aplikacích z portfolia Siemens Enterprise Communications - OpenScape Voice, OpenScape UC a OpenScape Web Collaboration – hostovaných v datových centrech. Obchodní partneři uzavírají smluvní vztah s koncovými zákazníky, včetně objednávek a dodávek zařízení a zajištění gatewayí, dalšího vybavení a údržby přímo na místě.
  • OpenScape Mobile UC klient pro Android, včetně OpenScape Communication Gestures, podporuje uživatelský povel Call Swipe Gesture, který pomocí specifického gesta ruky na dotykovém displeji dokáže převést právě probíhající hovor z jednoho zařízení na druhé. Jedná se o první krok směrem k novým způsobům interakce s pokročilými komunikačními aplikacemi a zařízeními – např. při přístupu k údajům o dostupnosti, ovládání hovorů, využívání komunikace pomocí krátkých textových zpráv či nástrojů spolupráce.
  • OpenScape Fusion pro Google Apps obsahuje plug-iny pro aplikační sadu Google Apps, díky nimž lze využívat funkce sjednocené komunikace, jako je vytáčení čísla kliknutím či spouštění hlasových, video a webových konferencí přímo z cloudových aplikací Google. Kombinace bohaté funkcionality OpenScape UC s aplikacemi Google Mail a Calendar zvyšuje uživatelský komfort i produktivitu.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?