Hlavní navigace

Rizika na sociálních sítích lépe ohlídá novinka Esetu

12. 2. 2015

Sdílet

Hlavní funkcí Social Media Scanneru je detekovat škodlivé či podezřelé linky na sociálních sítích a varovat před nimi uživatele. Nová verze obsahuje navíc nově technologie pro kontrolu nastavení účtů na Facebooku a Twitteru, a také možnost souhrnného pohledu na stav účtů na obou těchto sociálních sítích v jediném okně.

Mezi inovacemi je také vylepšená funkce e-mailové notifikace zjištěných škodlivých nebo podezřelých linků.

 „Facebook i Twitter mají řadu možností nastavení účtů – a ne všechna rizika, související s jednotlivými volbami v nastavení, jsou uživatelům zřejmá. Social Media Scanner v nové verzi uživatele na tato rizika upozorňuje,“ vysvětluje Martin Skýpala, produktový specialista Esetu.

Produkt je pro uživatele zdarma. K využití některých funkcí je však potřeba registrace, například  při přístupu k dalším službám na portálu my.eset.com, ale také při skenování všech profilů daného uživatele na Facebooku i Twitteru nebo ochraně vícero účtů na téže sociální síti.

Podle dodavatele Social Media Scanner detekuje denně na 30 tisíc škodlivých či podezřelých linků na Facebooku a 10 tisíc na Twitteru.

„Ukazuje se, že na Facebooku mají uživatelé oproti Twitteru trojnásobné riziko, že narazí na škodlivý či podezřelý link. Facebook je pro internetové podsvětí lákavějším terčem; jednak proto, že má větší počet uživatelů, účty obsahují větší množství potenciálně zneužitelných dat – včetně toho, že některé jsou přímo napojeny na platební karty,“ dodává Mário Turner, produktový manažer Eset Social Media Scanner.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?