Hlavní navigace

Budou mít herní konzole rodičovskou kontrolu obsahu?

15. 3. 2009

Sdílet

Rodičovská regulace obsahu počítačových her na obzoru

 

Malcolm Harbour, člen Evropského parlamentu zaměřený na ochranu spotřebitele, říká: "V posledních letech jsme svědky obrovského rozmachu v oblasti počítačových her. To však s sebou přináší také potřebu ochrany spotřebitelů v podobném duchu, jako je tomu již nějakou dobu u filmů. Videohry jsou často diskutovány jako škodlivé, ale ve skutečnosti mohou být pro děti přínosem, avšak jen tehdy, pokud bude jejich obsah kontrolován rodiči."

"Chtěli bychom, aby měli rodiče možnost zamknout přístup ke hrám, jejichž obsah je pro ratolesti škodlivý. Nechceme však s tímto záměrem tlačit na vznik nové formy státní regulace, protože věříme, že se herní trh bude regulovat sám."

Výše uvedené komentáře jsou návazností na parlamentní zprávu, v níž byla konstatována užitečnost dobrovolně integrovaného systému, jenž by rodičům dovolovat regulovat obsah počítačových her, které jejich děti na svých herních zařízeních provozují. Podnětem pro zpracování této zprávy byl výzkum, podle něhož se 25% rodičů obává, že obsah některých počítačových her není vhodný pro děti.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?