Hlavní navigace

Rok 2010 u Microsoftu: Windows Mobile 7 a Internet Explorer 9

10. 1. 2010

Sdílet

Microsoft na CES představil svůj plán pro rok 2010

Přestože letošní představení Microsoftu na CES není ve srovnání s loňským rokem, kdy byl v obrovské show představen operační systém Windows 7 ve verzi beta,  tolik nabité novinkami, jistě si stojí za to zrekapitulovat, co se redmondskému gigantu letos podařilo a co chystá na příští rok.

Ve své tradiční keynote se Steve Ballmer opíral především o úspěch Windows 7 a skvělé ohlasy spokojených zákazníků na tento systém. Po velmi dobrém vstupu Windows 7 na trh chce Microsoft pokračovat v rychlém zvyšování jeho podílu mezi uživateli na vlně hospodářského oživení a znovu silně rostoucí poptávky po počítačích na celém světě.

Další poměrně úspěšné počiny uplynulého roku jsou přehrávač Zune HD, který se na rozdíl od svých předchůdců skutečně prodává a vyhledávač Bing, který by mohl být první skutečným konkurentem Googlu, a to i navzdory menším ztrátám podílu na konci roku.

Pro rok 2010 můžeme od Microsoftu čekat tři velká uvolnění software, a to Windows Mobile 7, Internet Explorer 9 a Office 2010. Poslední jmenovaný byl často zmiňován na CES a nechyběly ani praktické ukázky práce v tomto novém kancelářském balíku. Pokud jde o Windows Mobile 7, Steve Ballmer toto téma lehce nakousl, ale poté odkázal posluchače na veletrh World Mobile Congress, který se uskuteční za měsíc v Barceloně.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?