Hlavní navigace

Rostoucí Unicorn dosáhl skoro na pět miliard

1. 2. 2021

Sdílet

Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení z oblasti informačních technologií pro korporátní klienty, poskytování chytrých on-click řešení, produktů a služeb pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání lidí a společností zajišťované Unicorn University.

Mezi klienty patří více než 1 100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 154 000 uživatelů internetové služby Plus4U a 558 studentů Unicorn University. Společnost disponuje 25 vývojovými centry umístěnými v 19 městech 6 evropských zemích.

Mezi novinky patří služba Certigy pro poskytování certifikátů společnostem o využívání energie z obnovitelných zdrojů, dispečerský systém pro provozovatele HVDC kabelů, energetický projekt Libra, který byl spuštěn v 6 zemích nebo online žádost o „ošetřovné” pro OSVČ, které potřebovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu urgentně vyřešit v reakci na koronavirovou krizi.

Internetová služba Plus4U.net rozšířila nabídku o chytrá řešení idGuard pro ověřování identity nebo Bookigy pro rezervaci pracovních míst a další produkty a služby jako jsou ChargeUp, online kurzy Red Monster a +4U Mobile. Výrazně také vzrostl objem zboží prodaného prostřednictvím internetového obchodu Mamut.

Portfolio produktů Unicornu se v loňském roce rozšířilo třemi akvizicemi. Akvizicí firmy Edookit získal Unicorn moderní školní informační systém, který školy používají při prezenční i dálkové výuce, a jenž využívá více než 245 tisíc aktivních uživatelů. Součástí Unicornu se stala společnost Data-Plan Bohemia specializující se na tvorbu softwaru pro zdravotnická zařízení. Akvizice IndSoftu rozšířila nabídku řešení v oblasti energetiky.

Unicorn University zaměřená na informační technologie, byznys a datovou analýzu, na které studuje 558 studentů z 13 zemí, získala jako první česká vysoká škola akreditaci od Národního akreditačního úřadu na plně distanční formu studia v programu Softwarový vývoj. Nakladatelství elektronických knih a online výukových kurzů Unicorn Publishing nabízí kurzy pro vysoké školy, firmy, jednotlivce a širokou veřejnost. Online výukové kurzy pod značkou Red Monster pomáhají s online vzděláváním žákům základních a středních škol. Unicorn Top Gun Academy zajišťuje komplexní vzdělávání všech spolupracovníků a rozvíjí jejich 5+1 dovedností nutných k tomu, abychom dobře dělali software.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?