Hlavní navigace

Sada adaptérů TP-Link TL-PA211 přenáší data skrze rozvody elektřiny

31. 3. 2012

Sdílet

Jak již název napovídá, jedná se o startovací sadu, obsahuje tedy dva adaptéry TL-PA211, které zajišťují přenos datových paketů v rámci jednoho bytu či budovy. Díky těmto adaptérům, které zvládají přenos rychlostí až 200 Mbit/s, nebudete muset složitě a neprakticky natahovat kabely a zároveň se vyhnete mnohdy nestabilnímu bezdrátovému připojení.

Vysoká rychlost je umožněna za pomoci technologie HomePlug AV, díky níž lze tímto způsobem rychle přenášet data až do vzdálenosti 300 metrů. Díky tomu mohou uživatelé rozšířit svou domácí síť i do nepřístupných a odstíněných míst v domě, do nichž by se jim nové kabely dostávaly jen těžko a bezdrát tam z různých důvodů nedosáhne.

Adaptéry disponují zabudovanou podporou pro řízení provozu na síti QoS i 128bitovým šifrováním AES. Jsou vhodné i pro vzdálené připojení zařízení typu tiskáren, síťových úložišť nebo herních konzolí. Oba adaptéry jednoduše zapojíte do zásuvky, ethernetovým kabelem připojíte síťové zařízení, jako například směrovač, do jednoho z nich, a poté stisknete tlačítko pro spárování. Přenos dat nastává okamžitě, při neaktivitě sítě navíc pro úsporu energie přecházejí adaptéry do úsporného režimu.

Sadu adaptérů TL-PA211 Starter Kit zakoupíte za doporučenou maloobchodní cenu 1 399,- Kč včetně DPH.


Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?