Hlavní navigace

Sadu bezpečnostních aplikací zaměřenou na nejmenší firmy představil Kaspersky

13. 2. 2011

Sdílet

Až dosud byli vlastníci malých firem nuceni vybrat si pro ochranu zpravidla produkty určené k zabezpečení domácích počítačů. Těm chybí plná funkčnost firemních produktů, za to jsou však pro menší firmy jednodušší k implementaci bez potřeby podpory od specialistů.

Sada Small Office Security v2 podle výrobce právě tento problém řeší. Produkt je přizpůsoben reálným potřebám a prostředkům firem s méně než 10 zaměstnanci. Její instalace, nastavení a správa je prý jednoduchá a je zajištěna kompatibilita se stávajícími systémy IT.

 

Small Office Security v2 zahrnuje:

  • Automatickou ochranu, pracující v reálném čase a neustále aktualizovanou před viry, spywarem, trojskými koni a dalšími hrozbami počítačového malwaru.
  • Šifrování pro zabezpečení dat v případě ztráty notebooku, krádeže osobního počítače či nechtěného odeslání souborů na nesprávnou adresu.
  • Automatické aktualizace pro zajištění ochrany obchodně kritických informací před selháním hardwaru a softwaru či lidskými chybami.
  • Optimální výkon s nepřetržitými kontrolami a malé, časté aktualizace, které nenaruší pracovní postupy.
  • Centrální správu z jednoho počítače – umožňuje uživatelům spravovat nastavení a zabezpečení počítačů a serverů v síti pro zajištění adekvátní ochrany všech počítačů zaměstnanců. Uživatelé mohou rovněž provádět kontroly a zálohování informací, to vše prostřednictvím intuitivního, snadno ovladatelného rozhraní.
  • Správu licencí pro zajištění aktuálnosti zabezpečení počítačů a možnost přidávání dalších licencí v případě růstu společnosti.
  • Schopnost nastavení pravidel používání internetu, včetně zákazu používání sociálních sítí, her, aplikací a webových stránek.
  • Správu hesel pro vynucení bezpečného hesla pro přístup k systémům a automatizované přihlašování pro zvýšení produktivity.

 

„Přibližně polovina vlastníků malých firem používá vlastní systémy pro zabezpečení infrastruktury IT
a vzhledem ke složitosti a nákladnosti řešení firemní povahy často volí produkty pro zabezpečení určené pro domácnosti,“ uvedl Aleš Pikora, ředitel divize DataGuard firmy PCS. To znamená, že malé firmy často postrádají nástroje, na které spoléhají velké společnosti při zajišťování svého

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?