Hlavní navigace

Samsung a ASTRA spouští v Evropě první 3D kanál

29. 4. 2010

Sdílet

Astra a Samsung rozjíždí první 3D televizní kanál

Společnosti Samsung Electronics a SES ASTRA oznámili, že společně 4. května spustí první 3D demo kanál. Zatímco ASTRA bude projekt podporovat technickým přenosem vysílání do domovů, Samsung zajistí 3D obsah. Nový 3D kanál bude na satelitu ASTRA k dispozice v nekódované podobě na orbitální pozici 23,5 stupně východně.

Hlavním účelem spuštění 3D demo kanálu je pomoci maloprodejcům 3D televizí, kteří budou moci ve svých obchodech lákat uživatele právě na zmíněný 3D kanál. Jeho provoz bude spuštěn 4. května na veletrhu ANGA Cable v Kolíně nad Rýnem, takže by měl udělat dojem i na velkoobchodníky v televizním byznysu.

„Nový 3D demo kanál na satelitu ASTRA demonstruje obrovské výhody satelitu pro přenos kvalitních 3D televizních signálů i vedoucí úlohu společnosti SES ASTRA při zavádění inovací v oblasti vysílacích technologií. Jsme hrdí na to, že naším partnerem je právě společnost Samsung, a věříme, že se 3D televizní vysílání stane příštím hnacím motorem rozvoje na trhu domácí zábavy," uvedl ke spuštění 3D kanálu šéf společnosti ASTRA Ferdinand Kayser. V podobném duchu se vyjadřovali i zástupci firmy Samsung, která sama sebe považuje za největšího průkopníka v oblasti 3D televizorů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?