Hlavní navigace

Samsung NX5 - kompakt se srdcem zrcadlovky

23. 6. 2010

Sdílet

Tento model má téměř stejné vlastnosti, jako vyšší model řady Samsung NX, a sice automatické zaostřování (AF) a 14,6megapixelový snímač CMOS velikosti APS-C. Jediný podstatný rozdíl je v displeji přístroje – NX5 je vybavena 3,0" velkým LCD displejem, na rozdíl od AMOLED displeje modelu Samsung NX10. Také u fotoaparátu Samsung NX5 můžete zvolit, zda budete fotit nebo natáčet video. A pokud se rozhodnete natáčet video, výsledný záznam bude pořízen v HD kvalitě.

Model NX5 má podle výrobce jedno z nejrychlejších automatických zaostřování (AF) ve své třídě - za to podle Samsungu vděčí  technologii DRIMe II Pro a algoritmu automatického zaostřování (AF), díky němuž nabízí NX10 rychlé automatické zaostřování (AF) s vyšší přesností kontrastu. U NX5 stejně jako u NX10 je vlastní srdce DSLR zasazené v kompaktním rámu digitálního fotoaparátu. NX5 integruje snímač CMOS velikosti APS-C s bez-zrcátkovým výměnným objektivem.

Samsung NX5

NX5 také disponuje také řadou inteligentních funkcí: stejně jako předešlý model nabízí manuální ovládání, ale pokud potřebují uživatelé fotit rychle a nemají čas měnit nastavení, funkce Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí a zvolí správný režim.


Samsung NX5

Doporučená MOC včetně DPH:

14.990 Kč – v setu s objektivem 18-55 mm
16.990 Kč – zaváděcí akce se dvěma objektivy (objektiv 18-55 mm + na výběr druhý objektiv – 30 mm nebo 50-200 mm)

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?