Hlavní navigace

Samsung představí nový Galaxy Note II již 29. srpna

3. 8. 2012

Sdílet

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung si naplánoval představení nové verze svého „smartphone-tabletu“ Galaxy Note II na vlastní akci tradičně nazvanou jako Samsung Mobile Unpacked, jež se uskuteční 29. srpna, dva dny před zahájením letošního ročníku berlínského spotřebitelského veletrhu IFA. „Plánujeme odhalit nový Galaxy Note během události Samsung Mobile Unpacked v Berlíně dne 29. srpna,“ sdělil nejmenovaný mluvčí Samsungu zpravodajské agentuře Reuters.

V posledních týdnech se na světových serverech vynořilo množství dohadů a zvěstí o nadcházející druhé generaci zařízení Galaxy Note. Na webech zveřejňujících výsledky benchmarků se navíc zobrazily výsledky pro neidentifikovatelné zařízení, které s velkou pravděpodobností představuje právě nový Galaxy Note II. Uniklé specifikace naznačují, že bude smartphone poháněn čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz. Co se týká displeje, nepotvrzené specifikace mluví o rozlišení 1 280 x 720, zatímco původní Galaxy Note měl 1 280 x 800.

Novinka bude představena krátce před očekávaným odhalením nové generace populárního smartphonu Apple iPhone 5 běžícím na iOS6, který by měl být vybaven větším displejem a mimo jiné by měl disponovat funkcí NFC.

Oba rivalové, Samsung  a Apple, spolu bojují nejen na poli technologickém, ale také právním. V současnosti v USA probíhá jejich zatím největší patentový soudní spor.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?