Hlavní navigace

Samsung ST5500 a ST5000 - kompakty s nakloněným tělem

10. 5. 2010

Sdílet

Díky technologii hydro-formingu mají nové fotoaparáty Samsung ST5000 a ST5500 tělo nakloněné dozadu pod úhlem 7 stupňů. Tím je podle výrobce dosaženo přesnějšího zachycení obličeje při focení samospouští. Využití technologie hydro-formingu, výrobního postupu, při kterém se stlačuje tekutý kov za vysokého tlaku do formy trubek nebo plechů, byl použit na obou modelech, čímž vznikly hladké obrysy, téměř bezešvá propojení a kvalitní povrch fotoaparátů.

 

Samsung ST5000

Zajímavým designovým prvkem je také objektiv, inspirovaný údajně zvykem Leonarda Da Vinciho psát poznámky zrcadlově obráceným písmem. Po zapnutí přístroje se objektiv fotoaparátu vysune a na konkávním lesklém mezikruží obklopujícím čočky objektivu najdeme v nenápadném barevném provedení údaje o technických parametrech objektivu včetně ohniskové vzdálenosti a světelnosti.

Aby nedošlo k rozmazání obrazu, je u obou typů využita technologie duální stabilizace obrazu, která působí proti negativním účinkům třesoucí se ruky uživatele. Díky technologii rozpoznávání scény Smart Auto Samsung 2.0 se fotoaparáty samy automaticky připraví na fotografování scény, která odpovídá okolí.

Modely Samsung ST5000 a ST5500 pořizují snímky s rozlišením až 14,2 megapixelů a společně s  objektivem Schneider-Kreuznach a 7x optickým zoomem dávají tušit, že ve výsledku nabídnou kvalitní snímky. Fotoaparát Samsung ST5500 je dále vybaven možností bezdrátového připojení, včetně Bluetooth 2.0, Wi-Fi a DLNA, takže i na cestách můžete posílat obrázky prostřednictvím Wi-Fi, touch-screen klávesnice nebo nahrát přímo do vašeho Facebooku, Picasa nebo YouTube.

 

Samsung ST5000

Samsung ST5500 je vybaven 3,7” dotykovým AMOLED displejem s rozlišením WVGA, zatímco ST5000 nabízí dotykový TFT LCD displej o velikosti 3,5 palce. Velké dotykové displeje obou modelů podporují uživatelské rozhraní Smart Gesture společnosti Samsung, které je doplněno vestavěným gravitačním senzorem.

Smart Gesture umožňuje uživatelům přistupovat k nejdůležitějším funkcím přístroje nakloněním fotoaparátu nebo gestem ruky. Díky technologii Smart Gesture mohou uživatelé s například listovat přejetím prstu po displeji nebo nakloněním přístroje na požadovanou stranu. S pomocí rozhraní Smart Gesture mohou uživatelé také mazat snímky uložené v přístroji – postačí, když příslušný obrázek pomocí prstu "přeškrtnou" – nebo mohou také snímek otočit pomocí kroužku (O), který na displeji prstem naznačí. Oba modely jsou k dispozici ve třech různých barvách - černé, šedé a terakotové.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?