Hlavní navigace

Samsung představuje svůj první LED monitor

13. 8. 2009

Sdílet

Samsung XL2370

Monitor XL2370 jako první z výrobků Samsung obsahuje technologii LED, díky níž se monitor stává nejtenčím a zároveň nejúspornějším modelem z celého portfolia monitorů Samsung.

Nabízí dynamický kontrastní poměr 5 000 000:1, jenž zajišťuje bohaté a syté barvy, při odezvě 2 ms. Samozřejmostí pro LED televizi je i možnost sledování videa ve FullHD kvalitě.

Samsung XL2370 je vybaven křišťálovým rámem monitoru, který omezuje světelné odrazy a odlesky. Lesklý černý podstavec doplňuje noha z čistého křišťálového akrylátu a monitor tak působí dojmem, že se vznáší.

Samsung dbal při výrobě monitoru na jeho dopad na životní prostředí. Díky technologii LED spotřebuje monitor Samsung XL2370 přibližně o 40 % elektrické energie méně, než běžný monitor podobné velikosti. Zároveň neobsahuje žádné toxické materiály, jako halogen nebo rtuť.

„Při výrobě monitoru Samsung XL2370 se nepoužívají žádné škodlivé barvy a spreje, což usnadňuje recyklaci monitoru," říká David Šedina, produktový manažer IT divize společnosti Samsung. „Štíhlý profil monitoru rovněž významně omezuje náklady na dopravu, což má za následek podstatně menší zátěž na životní prostředí," dodává Šedina.

Orientační maloobchodní prodejní cena monitoru Samsung XL2370 činí 9 490Kč včetně DPH a v Evropě se začne prodávat v srpnu letošního roku.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality